Domov > Novinky > Obsah

Vlna útokov v Turecku zabil najmenej 12

Aug 11, 2016

Úradníci povedal rebeli z pracujúcich Kurdistanu ' stranaalebo PKK, začala simultánne bombové útoky zamerané na policajných vozidiel Diyarbakir mesto a mestoKiziltepe, zabíja osem ľudí, zatiaľ čo štyroch vojakov bolo zabitých v samostatných útoku pri hraniciach sIrakomhodín predtým.

Útok v Kiziltepe bola spôsobená cestných bomba, ktorá odišla podľa polície autobus bol okolo. Traja ľudia boli zabití a najmenej 25 ďalších bolo zranených, vrátane najmenej päť detí vo veku 2 až 5, povedal úradník, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity v súlade s vládnymi predpismi.

V rovnakom čase, Inmates, zacielenie polície v historickej časti mesta Diyarbakir zabil najmenej päť civilistov a zranil ďalších 12 Diyarbakir guvernéra úrad povedal. Na bezpečnostné stanovište na most cez rieku Tigris došlo k výbuchu.

Útoky prišli hodín po predchádzajúcich útok, tiež kládlo za vinu na PKK, zabila štyroch vojakov a zranených deviatich ďalších pri hraniciach sIrakom. Súkromná tlačová agentúra Dogan povedal, že útok cielené vojenských vozidiel a bola vykonaná s improvizované výbušniny, rovnako ako rakety vyhodil v severnomIraku.

Strety medzi PKK aTureckobezpečnostných síl pokračovala minulý rok po slabý cease-fire zrútil a PKK často cielená policajnej alebo vojenskú cestných výbušniny alebo bombách.

Stredajšie útoky, však prišiel ako krajina je stále spamätáva z pokus o násilný prevrat na 15 júla ktorá zabila najmenej 270 ľudí. Vláda obvinila nevydareného prevratu na priaznivcov US-založené moslimský duchovný Fethullah Gulen a pustila zametacie zásah proti jeho nasledovníci.

Krajina je aj boj proti skupina Islamský štát, ktorého ozbrojenci vykonali sériu krvavé útoky vTureckuv uplynulom roku.

Začiatkom tohto týždňa, PKK veliteľ Cemil Bayik hrozia útoky proti polícii v tureckých mestách, podľa správ z médií.

Pretože nepriateľstvo s PKK pokračovalo vlani v lete, viac ako 600 turecká bezpečnostný personál a tisíce PKK radikáli zabili, podľa štátnej-run Agentúra Anadolu. Skupín pre ľudské práva, že stovky civilistov zomrelo tiež.

Turecko a jej spojenci považujú PKK teroristické organizácie.