Domov > Novinky > Obsah

2016 prezidentskej kampane nebolo jednoduché na amerických moslimov.

Jul 30, 2016

(CNN) 2016 prezidentskej kampane nebolo jednoduché na amerických moslimov. Donald Trump, prezidentský kandidát VP navrhla zákaz prisťahovalcov z moslimskej krajiny. Bývalý dom Speaker Newt Gingrich navrhol, že by mal byť deportovaný moslimov, ktorí veria v Shariah. A bývalých New York primátora Rudy Giuliani povedal moslimami o terorizme, federálna vláda sledovať zoznam--mlčanlivý a niektorí hovoria príliš široký zoznam--by nemal byť nútený nosiť elektronické náramky sledovať ich miesto pobytu. Mnoho amerických moslimov povedal, som bol sklamaný tým, demokrati aj. V stredu večer, bývalý prezident Bill Clinton povedal, moslimov, ktorí "nenávidí hrôzu a lásku slobodu" by "zostať tu," dôsledok, niektorí hovorili, že moslimovia občianstvo je podmienené a dočasné.

  Počas jednej GOP rozprava koncom minulého roka, jeden moslim povedal volieb je ako sledovanie politickej futbalu--a americký moslimovia nie sú hranie pre jeden tím. They're futbal. Takže keď Khizr Khan, otec zavraždeného americký vojak, vzal na javisko v demokratickej národné zhromaždenie vo štvrtok večer a potriasol svoju kópiu ústavy v Trump, môžete skoro vidieť kolektívne päsť čerpadlo od moslimov po celej krajine. Prečítajte si viac "Som bola udusenie späť slzy," povedal Arsalan Iftikhar, autor knihy "obetné baránky: ako islamofóbia pomáha našich nepriateľov a ohrozuje naše slobody." " V čase, kedy islamofóbia rastie vďaka nenávistný demagógovia ako Donald Trump, bolo to povzbudzujúce vidieť demokratickej strany dať prime-time slot otec padlých moslimské-americkej vojak, ktorý rétoricky Donald Trump udrel do tváre s jeho vreckové ústavou." Khan, ktorého syn, armádny kapitán Humayun Khan, 27, zomierali na samovražedné atentáty v Bagdade pred 12 rokmi, povedal Trump sa radenie návrhy zákaz moslimov od vstupu do krajiny by zabránilo syn neskoré od porcie v armáde. Chána, pôvodne z Pakistanu, emigroval do Spojených štátov v roku 1970 zo Spojených arabských emirátov." Už ste niekedy boli na Arlington Cemetery?" Khan požiadal Trump. "Choď pozrieť hroby statočný vlastenci, ktorí zomrel brániť Ameriku - uvidíte všetkých vyznaní, pohlaví a etník. Ste obetovali nič a nikto." V náročnej Trump, Khan bol "zastupujúci toľko americký moslimov, ktorí vydržali, mali piesok kopol v našich tvárach príliš dlho," napísal Shahed Amanullah, media podnikateľ a bývalý poradca ministerstva. " Boh žehnaj chána, ktorý povedal, čo mnohí z nás Chceš povedať,"tweeted Imam Michael Webb, populárne Washingtone klerik s širokým nasledujúcich o sociálnych médií. "Boh žehnaj ich a ich syna."

  Boh žehnaj Khan je, kto povedal, čo mnohí z nás Chceš povedať. Boh žehnaj ich a ich syna. #DNCinPHL

  – Michael Webb (@ImamSuhaibWebb) 29 júl 2016

  "Videl som #KhizrKhan na reči niekoľkokrát teraz," tweeted Wajahat Ali, novinár a spisovateľ. "Trvá Desi moslimských strýko pripomínať Amerike jej základných hodnôt a slobôd," dodal, používajú pojmy pohladenie pre staršie juhoázijských prisťahovalcov.

  Videl som #KhizrKhanreči niekoľkokrát teraz. Trvá Desi moslimských strýko pripomínať Amerike jej základných hodnôt a slobôd. Úžasné.

  -Ali Wajahat (@WajahatAli) 29 júl 2016

  Ali neskôr pridal, že chána dcéra svokra povedala si uchováva kópiu ústavy v jeho kabát vrecku pre tak dlho, ako ona bola známa ho. Dokonca v noci keď Hillary Clintonová sa stala prvou ženou akceptovať Hlavná strana nominácie na prezidenta, Khan je krátky prejav bol "najlepšie a najpotrebnejšie" počas buď demokratickej alebo republikánskej Národné dohovory, napísal katolíckeho duševného Andrew Sullivan. "Keď otec vytiahol svoju vlastnú kópiu ústavy a zamával to Donald Trump, bolo fulcrum tejto voľby. "Je to, čo je v stávke--základné hodnoty tejto krajiny pod hrozbou od človeka, ktorý nemá žiadne chápanie ústavy on by prisahať, dodržiavať." Ale reči Khan je tiež vyvolala zmiešané pocity, povedal nejaký americký moslimov. Mnohé sú hlboko skeptický americký militarizmus a rozpoltený pochodování ich komunity vlastenectvo. "Myslím, že bolo to neuveriteľne pohyblivej moment," povedal Zareena Grewal, profesor na Yale University a autor knihy "Islam je v zahraničí." "Khizr a Ghazala Khan zaplatil najvyššiu cenu a presťahoval davu a tí z nás doma s jedným z najjednoduchší, ale najsilnejších svedectiev na DNC. Bol som dojatý ich lásku svojho syna a ich krajiny a ich vzdorný presvedčenie v americké hodnoty." V rovnakom čase, Grewal povedala, že bola trápi že Anti-War spevy boli umlčel na konvencie, a ona, rovnako ako mnoho amerických moslimov proti irackej vojne v ktorom Khan syn zomrel. Vlani v septembri, štyroch členov rodiny Grewal's--všetkých nevinných civilistov-- zomrel v Američanmi vedenú náletmi v Mosul, Iraq." Dúfam, že je tu stále priestor v DNC Anti-War progressives ako ja. A zaujímalo by ma, ak americký moslimov, ktorí sú proti-vojnové pacifisti môže byť videný ako vlasteneckej, alebo ak chceme len moslimovia byť pokojné, keď sa proti terorizmu, ale nie keď sa proti násilnej americkej zahraničnej politiky, vrátane jastrabovitý politík Clinton príliš často podporuje,"povedal Grewal. Dilshad D. Ali, kto ako hlavný redaktor moslim kanál v Patheos.com drží zavrieť karty na moslimské-americkej diskusií, povedal dnes ráno, ona je sluch pokračujúce odsúdenie Iraku a Afganistane inváziou a zmiešané pocity o chváliť Khan rodine ich syna služby v sporových vojny. "Ale som tiež sluch veľkú podporu pre Khan a jeho stála až do Trump. A veľa smútku, že moslimovia sú stále museli dokázať, že sú "dobré Američania." "