Domov > Novinky > Obsah

Texas sudca OKs kompromis na volič ID zákon

Aug 11, 2016

Poradie zmäkčuje Texas' kontroverzné volič ID zákon že Federálny odvolania súd minulý mesiac našiel rasovo diskriminačné. Zákon vyžaduje voličov Ukázať jeden z šiestich typov vláda vydala foto ID, napríklad vodičský preukaz alebo cestovný pas, a mohol opustil až 600.000 Texas voličov bez riadnej identifikácie v tomto páde prezidentských volieb, súperi tvrdil.

Podľa schválenej dohody, voliči môžu vykazovať alternatívna forma identifikácie, ako napríklad utility bill alebo vládne kontrolu, ktorá zobrazuje meno a adresu voliča. Dohoda umožňuje aj voličov, aby použitie foto ID ako vodičský preukaz alebo občiansky preukaz z ktoréhokoľvek štátu, vypršala alebo nie.

Voliči, ktorí majú jeden zo šiestich typov vláda vydala foto ID, alebo sú schopní získať jeden, sú však povinné používať tie.

Štát tiež stráviť 2,5 milióna amerických dolárov na úsilie na informovanie voličov zmien v čase začiatku hlasovania a volebný deň.

"Tam je veľký pocit úľavy, tu v Južnej Texas a Corpus Christi komunita, ktorá tisíc voličov nemusia obávať ich schopnosť voliť v deň volieb," povedal Daniel G. Covich Covich advokátskej kancelárie. Corpus Christi-založené advokátskej kancelárie bolo zapojených do prípadu, ktorý chytil národné pozornosť.

Kontroverzné volič ID zákon bol prijatý v roku 2011, blokovaný Federálny okresný sudca v roku 2012 a potom uvedená do platnosti v roku 2013, keď najvyšší súd zrazila kľúčovou súčasťou Hlasovacích práv AKT , ktorá vyžadovala Texas a niektorých iných štátov získať Federálny schválenie pre hlasovanie zmeny. Vyzyvatele vyhrali každý súdny prípad od, ale zákon by zostala v platnosti.

Sedemnásť štátov majú nové hlasovacie postupy za November volieb, z ktorých mnohé sú spochybnené na súde. Mnohé požadujú, aby voliči Ukázať preukaz totožnosti s fotografiou, ako je Texas právo. Iní cieľ pravidlá pre registráciu, predčasného hlasovania a predbežné hlasovanie, ako rozsiahle právo Severnej Karolíny, ktorá spôsobila zmätok a dlhé fronty v marcovom primárnej.

Tieto rozsiahle obmedzenia prišli pod útokom ako rasovo diskriminačné pred troch sudcov americký odvolací 4th Circuit v júni