Domov > Novinky > Obsah

Obyvatelia začínajú, vracajúci sa domov po Los Angeles Wildfire

Jul 26, 2016

Asi 300 míľ (480 km) na severe, aj keď iný oheň pustošili kopcovitej oblasti blízko malebného pobrežného mesta Carmel-by-the-Sea, víriace cez 16,100 akrov (6500 hektárov) a ničiť 20 domy a dva prístavby, úrady povedal.

Takzvaný Soberanes požiare, horiaci v Los Padres National Forest v Monterey County, hrozil 1,650 štruktúr v pondelok večer a bola iba 10 percent obsiahnuté US Forest Service povedal.

V blízkosti Los Angeles, nespomína silou takmer 3000 hasičov bojovala na obkľúčiť požiar tam - známy ako piesok oheň - ktorý má spálené aspoň 50 štvorcových míľ (130 km štvorcových) na robustný severozápadnom okraji z Angeles National Forest, úrady povedal.

Piesok oheň vypukli v piatok a tiež zostala len 10 percent obsiahnuté v pondelok večer ako posádky podporená buldozéry pracovali hack medzipamäte riadkov po celom jeho obvode.

Väčšina z odhadovaných 20 000 až 30 000 ľudí, ktorí žili v 10.000 domovy, ktoré boli evakuované skôr bolo umožnené vrátiť sa domov v pondelok večer, fire úradníkov povedal.

Napájané hustú vľavo vysušený päťročného sucha, plamene boli spočiatku nadšený triple-místné teplom a veľmi nízkou vlhkosťou. Mierne chladnejšie a vlhkejšie počasie a zmenšil vetry boli očakáva sa, že pomoc hasičov v pondelok.

"Máme veľmi málo vietor, budeme mať zvýšenie relatívnej vlhkosti, a tak je to priaznivé pre nás sa dostať von a dať hot spoty a pracovať na stavebné čiary," Los Angeles County Fire Chief Greg Hisel povedal. Povedal, že pokojnejšie vetry boli pomáha udržať oheň stacionárne.

Piesok Fire požiar bola sústredená v blízkosti mesta Acton, asi 50 míľ (80 km) severne od Los Angeles, ako cast tieň dymu a sadzí cez širokú oblasť. Veľa z povodí Los Angeles bola posypaná tenkou vrstvou jemného bieleho popola z ohňa v sobotu a nedeľu.

Najmenej 18 bytov boli zničené počas víkendu a oznámilo jedna osudovosť, neznámy muž našiel v sobotu večer v horel-ven auto zaparkované v príjazdovej cesty domov.

Medzi vlastnosti pôjde hore v plameňoch bola pamiatka Sable Ranch, obľúbené miesto pre televízne a filmové výhonky.

Príčiny dva požiare boli predmetom prešetrovania. Oni sú medzi niektoré 3,750 horí, veľké a malé majú vypukli v Kalifornii od januára, vyššia-ako-normálne spolu, spoločne spaľujúce viac ako 200.000 akrov (80,940 ha), štát ohňa úradníkov povedal.

Najväčší doteraz bol minulý mesiac Erskine oheň, ktorý spotrebuje 48.000 akrov (19,429 ha) severovýchodne Bakersfield, zabil dvoch ľudí a zničiť asi 250 štruktúry.

Porovnanie, v roku 2003 Cedar oheň radí ako najväčší evidovanej v štáte. Sčernela viac ako 273,000 akrov (110,480 ha), namieril 2,820 budov a tvrdil 15 život.

(Dodatočné správ Laila Kearney a Chris Michaud v New Yorku, Brendan O'Brien a Milwaukee a Sharon Bernstein v Sacramente; Písanie a ďalšie správy Steve Gorman v Los Angeles; Editácia Grant McCool, Jonathan Oatis a Tom Hogue)