Domov > Novinky > Obsah

Darčekové krabice odhaliť svet ľuďmi do olympijskej turistov

Jul 18, 2016

Ako Británie pokračuje na oslavu jeho rastúci tally zlaté medaily, olympijské hry 2012 poskytlo UK obyvateľov s ďalšie medzinárodné víťazstvo fandiť asi. Vďaka orientované na olympijskej kampane, sú vystavené ľudskej prípadov obchodovania s ľuďmi cez Londýn.

Obchodovanie s ľuďmi, jeden z najväčších zločinov vo svete, postihuje až 2,4 miliónov mužov, žien a detí každý rok, ktorí sú podvedení alebo bitá opúšťa svoj domov prísľub lepšieho života inde. Keď však dorazí na miesto určenia zistí, že boli oklamaní a sú vedení v tej či onej podobe do života novodobom otroctve.

Počas posledných dvoch týždňov, boli uvedené darčekové krabičky v rôznych ikonických miestach po celom Londýne vrátane mimo Westminsterské opátstvo, vnútri St Paul's Cathedral, mimo Southwark Cathedral a v niekoľkých olympijských štvrtiach ako súčasť novej kampane organizované globálna iniciatíva OSN na boj proti obchodovaniu s ľuďmi (OSN. DARČEK) a zastaviť Traffik.

Zvonku, tieto walk-in kúsky umenia verejnosti majú vzhľad a dojem z fascinujúce darčeky, symbolizujúc lákavé sľubov priekupníkov. Avšak, vo vnútri obsahujú tri rozmerné, myslel-provokatívne a interaktívny zážitok, ktorý predstavuje tých, ktorí vstupujú do krutej reality s ľuďmi, ako aj navrhuje spôsoby, akým môže pomôcť návštevníkov ukončiť tento globálny zločin. Každý blok trvá na inú tému vystavovať mnoho aspektov tejto rýchlorastúcich trestnej činnosti; domácim otroctva, nútenej práce, sexuálneho vykorisťovania a nútenej pouličné kriminality boli vybrané ako sú najrozšírenejšie formy obchodovania s ľuďmi v Londýne.

Ruth Dearnley, CEO zastaviť Traffik, hovorí: "ako svet zostupuje na Londýn olympijské hry, chceme učiť ľudí rozpoznať príznaky obchodovaniu a doteraz sme boli neuveriteľne spokojný s výsledkami.

"Ako ľudia vstúpili poľa cez Londýn sa naučili viac o trestných činoch a niektorých vyšla najavo; Oni si uvedomili, že určité podozrivých situácií vo svoje vlastné štvrte mohlo byť skutočne prípadov obchodovania s ľuďmi – prípadov, ktoré teraz polícia vyšetruje. Naším cieľom je pomôcť ľuďom pochopiť, že obchodovanie prebieha po celom Londýne a zvyšok Spojeného kráľovstva, ako aj v každej inej krajine na svete, často priamo pod naším nosom."

Zastavenie Traffik a OSN. DARČEK podporujú túto kampaň počas olympijských a paralympijských obdobie, ktoré priťahujú nielen pozornosť státisíce Londýnčania –, ale aj pozornosti milióny turistov a návštevníkov z celého sveta, ktorí budú v hlavnom meste tejto veľmi špeciálne letnom pomôcť im vziať domov posolstvo globálna iniciatíva proti zlu s ľuďmi.

Viac informácií o poliach a kde ich nájsť v najbližších týždňoch nájdete darčekové krabice