Domov > Novinky > Obsah

Facebook by mohlo dlhuje 5 miliárd dolárov na daniach

Jul 30, 2016

Facebook (FB, Tech30) zverejnené vo štvrtok, že to by mohlo dlhuje miliardy kvôli vyšetrovanie IRS ako premiestnili majetok k írskej dcérskej spoločnosti vyhnúť sa daniam.

IRS daňová sankcia by mohla celkom 3 miliardy dolárov na 5 miliárd dolárov, plus úrok, podľa Facebook podanie s Komisii pre cenné papiere. Ak áno, Facebook hovorí trestu mohol "významný nepriaznivý vplyv" na finančnú pozíciu.

Daňové otázky bol prvýkrát sprístupnené verejnosti pred troma týždňami kedy americkej spravodlivosti ústav podala žalobu núti Facebook dodržiavať prebiehajúce vyšetrovanie IRS. V čase možné tresty neboli poskytnuté žiadne čísla.

Vyšetrovania sa datuje do roku 2010, kedy Facebook posunul práva pre podnikateľskú po celom svete s výnimkou USA a Kanady, Facebook Ireland ako súčasť komplexu manéver na zníženie jeho daňových platieb.

Prevod zahrnuté určité ťažké vyčísliť majetok ako jeho "užívateľskú základňu, online platformy a marketing nehmotných aktív."

IRS prišiel k presvedčeniu, že Ernst & Young, účtovná firma, bol poverený oceňovanie aktív v tomto prevode, môže mať "podhodnotené" v hodnote týchto nehmotných aktív "miliárd dolárov," podľa kópiu právne podania za predpokladu CNNMoney.

Súvisiace: Facebook plány pre život po Zuckerberg

"Nesúhlasí s pozíciou IRS a bude doručený v Spojené štáty daňový súd náročné oznámenia," Facebook napísal v jeho podaní tento týždeň.

Facebook, spolu s kolegami tech ako Apple (AAPL, Tech30) a Google (GOOGL, Tech30), sa dostal pod oheň v posledných rokoch na obmedzovanie aktív v Írsku a ďalších krajinách, ktoré fungujú ako daňové raje vďaka ich nízku daňovú sadzbu.

V marci Facebook ustúpila tlaku trochu a dohodli na zastavení smerovania príjmy vo Veľkej Británii cez Írsko.

IRS pracuje na zhromažďovanie informácií o 2010 írsky dohody rokov s obmedzenej spolupráci.

Nina Wu kameň, vyšetrovateľ s IRS, poznamenal v jednom piliny, ktoré ona vydala šesť predvolania minulý mesiac na Facebook, aby produkovať záznamy súvisiace s prevodom majetku. Facebook sa nepodarilo splniť tieto požiadavky.

Začiatkom tohto týždňa, IRS zverejniť, že Facebook ignorovať siedmy predvolanie aj.