Domov > Novinky > Obsah

DEA pravidelne bane Američanov Cestovanie záznamy zabaviť milióny v hotovosti

Aug 11, 2016

Namiesto toho, že zacielenie pomohol Protidrogovej správy zabaviť malé imanie v hotovosti.

DEA agenti profilované cestujúcich na Amtrak vlaky a takmer všetky hlavnéUSA letecká spoločnosť, vychádzajúc zo správy z sieť informátorov cestovného ruchu, ktorá siaha od odbavovacích pultoch sa opäť úradoval, vyšetrovanie dnesUSAzistil. Zástupcovia pridelené letiská a železničné stanice vytipovali cestujúcich na výsluch alebo hľadá dôvody ako zdanlivo neškodné ako cestovanie jednosmerné Kalifornia alebo majú zaplatené za letenku v hotovosti.

DEA sledovania je oddelená od obrovské a široko známe anti-terorizmu prístroje, ktorá teraz obklopuje leteckej dopravy, ktorá je zriedka používaný pre rutinné činných v trestnom konaní. To bola vykonaná prevažne bez vedomia leteckých spoločností.

Je to lukratívne snaženia, a ten, ktorý zostáva do značnej miery neznámy mimo drogovej agentúry. DEA jednotky priradené patrol 15 národa najrušnejších letísk zachytených viac než 209 miliónov dolárov v hotovosti od aspoň 5200 ľudí v poslednom desaťročí po uzatvorení peniaze súvisela s drogami, podľa ministerstva spravodlivosti záznamov. Najviac peňazí bola prenesená na miestne policajné oddelenie, ktoré požičiavajú dôstojníkov pomáhať drogovej agentúry.

"Sa spoľahnúť na to ako súčasť rozpočtu," povedal Louis Weiss, bývalý vedúci DEA skupiny priradené k Hartsfield-JacksonAtlanta International Airport. "V podstate, máš pre kŕmenie moja príšera."

Vo väčšine prípadov záznamy ukazujú, agenti dal podozrivých kuriéri príjem hotovosti – niekedy v celkovej výške 50.000 dolárov alebo viac, napchal do kufrov alebo ponožky – a poslal ich na ich ceste bez niekedy poplatkov za trestný čin.

DEA nebude komentovať ako získa záznamy o Američanov domáci cestovný, alebo na akej úrovni. Ale súdnych záznamov a pohovory s agentmi, z ktorých niektorí hovoril pod podmienkou anonymity, pretože nie sú povolené na prerokovanie DEA operácie, jasne, že je rozsiahla. V , jeden 2009 súd podanie, napríklad ministerstvo spravodlivosti právnikmi povedal agenti vzal $44,010 z dvoch ľudí na cestovanie vlakom do Denveru po vyberala počas "rutinné preskúmanie počítačovej cestovanie manifest pre Amtrak."