Domov > Novinky > Obsah

Za demokrati Email úniku, USA odborníkov pozri Ruská Subplot

Jul 26, 2016

US úradníka, ktorý sa zúčastňuje na vyšetrovaní povedal že inteligencia zhromaždené na hacking demokratický národný výbor (DNC) e-maily uvoľnené Wikileaks v piatok "označuje mimo všetku pochybnosť, že má pôvod v Rusku."

Načasovanie v predvečer Clintona oficiálnej nominácii tento týždeň na 8 novembra prezidentské voľby vyvolalo otázky, čiRuskomôže sa snažil ublížiť, pomôcť Trump, jej republikánskeho súpera, alebo ventilátor populistickej sentiment proti usadiť politici ako usiluje robiť po celej Európe v posledných rokoch.

"Určite Ruska sa stala majstrom syntetizátormi informácie pre svoje strategické ciele: svedok informácie bublina, oni vytvorili ich ohrozujúce správanie v Krym, Ukrajina a inde," povedal bývalý CIA a národná bezpečnostná agentúra režisér Michael Hayden. " Krok takhle, však by sa naozaj upping ich hra."

E-maily sa ukázalo, že DNC úradníkov preskúmať spôsoby, ako narušiť americký senátor Bernie Sanders' prezidentskej kampane proti Clinton a vznesené otázky o tom, či Sanders, ktorý je židovský, bol naozaj ateista.

Zverejnenia potvrdil Sanders' časté nabíjanie strana hral obľúbené proti nemu a zatahuje stranou dohovoru Clinton dúfal by signál jednoty, nie divízie.

PUTINOV COUNTERPUNCH?

Dvoch spravodajských úradníkov USA hovoriaci pod podmienkou anonymity, povedal hack by mohol byť súčasťou širšej kampane ruský prezident Vladimir Putin tlačiť chrbtom čo si myslia, že je snaha Európskej únie a NATO, vojenskej aliancie európskych a severoamerických demokracií, obkľúčiť a oslabiť Rusko.

Jedným z úradníkov názvom strach "opicu" z Putinovho služby v KGB, Sovietsky spravodajské agentúry.

"Opäť sme svedkamiRuskopush späť na čo Putin považujeRuskosmrteľní nepriatelia," povedal úradník. "On bolo aktívne napádať americko-cúval rebelov vSýrii, bzučanie lodí a lietadiel v Čierneho mora a Baltického mora, nie na zmienku inváziuUkrajinaa zadretiu Krymu. Zodpovedá štruktúre."

Napriek Clintona krátkodobé pokus ako secretary of state "Reset" americko-ruské vzťahy po americký prezident Barack Obama nastúpil do úradu v roku 2009, unikli e-maily môžu poškodiť kandidát Kremeľ môže zvážiť nepriateľské a využívať jej súper, ktorý bol naklonený.

Putin obvinil Clinton rozdúchava protesty proti jeho pravidlo po December 2011 ruské parlamentné voľby, ktorý bol poznamenaný obvinenia z podvodu, hovorí ona mal povzbudený kritizujú hlasovanie v "mercenary" Kremeľ nepriateľov.

"Ona nastaviť tón pre niektorých opozičných aktivistov, im dal signál, že počul tento signál a začal aktívne pracovať," Putin povedal priaznivcov.

Zakladateľ Wikileaks Julian Assange požiadal o tvrdení, že Ruská inteligencia prenikol DNC získať e-maily, povedal NBC Novinky Richard Engel "neexistuje žiadny dôkaz, že vôbec" a povedal "to je zneužitie" tlačil kampaň Clinton.

TRUMP sa TEPLEJŠIE TONEAnalysts povedalRuskocieľ môže byť omnoho širší ako len zasahovania vUSA prezidentských volieb.

"To je hrubým zjednodušením naznačujú, že Ruská vláda je all-in pre Donald Trump," povedal Andrew Weiss,Ruskoanalytik Carnegieho nadácie pre medzinárodný mier, Washington-založené think tanku.

"Je to vRuskomzáujme... vykresliťSpojených štátovako riven populárne nespokojnosť, xenofóbie a politickej korupcie na najvyšších miestach," povedal Weiss. "Sedí pekne Kremľa štandardné rozprávanie... že Biely dom ponáhľa kritizovať iných bez toho, aby svoj vlastný dom v poriadku."

Ruský vodca môže dobre boli podporovať Trumpa komentáre k New York Times minulý týždeň, že s ním v Bielom dome, NATO môže automaticky brániť pobaltské štáty, ktoré boli kedysi súčasťou Sovietskeho zväzu vedením Ruska.

Cez verejné Trump-Putin výmeny chvály, Eugene Rumer, bývalej národnej rozviedky preRuskoa Eurázii, varoval pred dosiahnutím nejaké rýchle závery o Putinovom zobrazenia Trump.

"Môžeme povedať s určitý stupeň dôvery, že nemajú radi Hillary," povedal Rumer. "Je to menej jasné, že sa im páči Trump, hoci v priebehu rokov Rusi povedali radšej jednať s republikánmi – (že) sú druh hard-line ale môžu robiť ponuky."

Diplomat sa skúseností s prácou naRuskopovedal, Kremeľ tiež môže stávkovanie, že Clinton vyhrá a posiela výstrel cez jej lúk.

"Preberať s nej ako to teraz dáva ju na upozornenie, že sú to tvrdý chlapi, že ona má byť naozaj opatrní," povedal diplomat, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity.

USA inteligencia úradník, ktorý skúma e-maily ako súčasť vyšetrovania ich pôvod povedal, že tie e-maily, opisujúce práva demokratický národný výbor sprchy na jej najbohatší darcov kolísku ruských legiend americký politický systém zmanipulované bohatých a prešpikovaný korupcie.

"Okrem boj proti USA rozprávania, že Ruská vláda je skorumpovanej oligarchia, úniku týchto e-mailov vyhovuje pomerne pohodlne Trumpa poplatky o zmanipulovaných systéme a"krivé Hillary"," povedal oficiálnych, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity diskutovať o domácej politike.

(Reporting podľa Marka Hosenball, Arshad Mohammed a John Walcott.; Ďalšie správy z Jonathan Landay; Písomné Arshad Mohammed; Editácia John Walcott a Howard Goller)