Domov > Novinky > Obsah

Arizona hlasovanie o legalizáciu marihuany v novembri

Aug 11, 2016

Iniciatíva sa objaví na hlasovacom lístku ako Proposition 205.

Ale kampaň čelia ďalšiu prekážku: legalizáciu marihuany nepriateľov žiadajú Maricopa nadriadeného krajského súdu sudca prehadzovať na podnet z hlasovania. V súdnom konaní, oponenti tvrdia, legalizáciu marihuany podporovatelia sú klame voliči v ako sú pitching opatrenie. Žalobu 13 jednotlivcov a skupín, je naplánované na vypočutia v piatok.

Tézy 205 pýta Arizona voličov legalizovať kanabisu pre rekreačné využitie a zaviesť licencovaných obchody kde predaja drog by byť zdanené, podobne ako systém zavedený v Colorade. Okrem iného zdaňovania marihuany zákon a nariadenie by umožnilo dospelých 21 a staršie vlastniť až 1 unca marihuany a pestovať až šesť rastliny v ich domovoch.

Arizonans zodpovedný drogovej politiky, ktorú podala žalobu proti opatreniu, povedal potenciálnych príjmov z legalizácie nie prevyšujú prípadné náklady na "bad verejnej politiky," ktoré by mohli ovplyvniť verejné zdravie, verejnú bezpečnosť, pracovisko a vzdelávanie.

Pre kampaň drží na tlačovej konferencii vo štvrtok odštartuje "Áno v 205" kampane "a zvýrazniť výhody nahradenie prohibície marihuany s regulovaný systém."

"Osemdesiattri rokov pred Arizona voliči schválili hlasovanie opatrenie zrušiť nepodarilo politiky zákaz alkoholu," povedal J.P. j.: c. d., predseda Áno na 205 kampaň vo vyhlásení. "Tento rok v novembri, budeme mať príležitosť, aby koniec rovnako katastrofálne politika prohibície marihuany. Prop 205 zavedie rozumnejšie systém, v ktorom marihuany je regulovaná a zdanené podobne alkoholu."